Skúška pevnej vôle alebo ako to Saška dokázala?

by Lucka

Pevná vôľa. To je práve to, čo nám mnohým chýba. Často krát nemáme dostatok pevnej vôle, aby sme chodili pravidelne cvičiť, či zdravo sa stravovali. Pri tom ak niečo naozaj veľmi chceme a máme pred sebou jasný cieľ, všetko sa dá.

Jasným príkladom je aj inštruktorka Zumby, Saška Halmová z Nitry, ktorú sme trošku vyspovedali. Má za sebou nielen veľa driny v posilke, niekoľkomesačný prísny stravovací režim, ale aj krásne umiestnenia zo súťaží, ktoré pred pár týždňami absolvovala.

Týmto článkom vás nechceme motivovať k tomu, aby ste cvičili dvakrát denne, nasadili prísnu diétu, či sa stali fitnesskou, má slúžiť ako motivácia k plneniu si vašich snov. Smile

Čo ťa motivovalo k takémuto rozhodnutiu, ísť na súťaž Bikiny fitness?

K tomuto rozhodnutiu ma motivoval najmä fakt, že som sa do cvičenia neskutočne zamilovala , cvičila som poväčšine dvakrát denne a stalo sa to mojou závislosťou. Tak som sa napokon rozhodla to skúsiť aj na súťažnej úrovni.

Koľko mesiacov si tvrdo trénovala a ako často si cvičila? Uprednostňuješ cvičenie na strojoch alebo s vlastnou váhou?

Ja som začala posilňovať v posilke asi v júny formou Crossfitových cvičení a TRX, veľa som

robila KARDIO, či už formou Zumby alebo inak. Taký fakt najtvrdší tréning začal od januára, kedy som mávala 13 tréningových jednotiek do týždňa. Formu akú som mala na týchto súťažiach som získala crossfitovým tréningom, čo sa niekomu možno bude zdať nemožné.

Vieme, že popri pravidelných tréningoch si musela upraviť aj jedálniček. Popíš nám tvoj jedálny lístok, ktorý si musela dodržiavať.

Jedálniček je tá najtmavšia stránka tohto skvelého športu! Laughing Bol to tvrdý režim, kde strava nie je moc pestrá a v posledných týždňoch by som to nazvala sebatrýznením. Ale ten výsledok potom každopádne stojí za to!

Musím povedať, že mať takúto pevnú vôľu by nedokázal hocikto. Vieš nám dať nejaký návod na to, ako povedať svojim chuťovým pohárikom STOP na rodinnej oslave s množstvom dobrôt, či iba pri klasickom obede s priateľmi, ktorí obedujú chutné jedlo a ty si ho nemôžeš dať?

Ono je to všetko v hlave! Určila som si ciele a to čo najviac chcem a hlavne čo chcem v budúcnosti . A preto vždy keď mi len prebehlo hlavou, že veď za ochutnanie nič nedám, som si povedala, že som to dotiahla už takto ďaleko, tak to nejakým ochutnaním nepokazím! Ale musím sa priznať, že v poslednej fáze prípravy pozadie môjho telefónu zdobil Cheesecake, na ktorý som mala neskutočnú chuť! Laughing

Saška Halmová Zumbáčka fitness

Pomáhal Ti niekto v tom ako správne cvičiť, ako sa správne stravovať, aby sa Ti vyformovala postava, s ktorou sa môžeš prezentovať na súťaži, alebo si mala túto problematiku naštudovanú?

Vo fitku, kde cvičím- Esprií, mám kolegu Tomáša, ktorý tam, tak ako ja, pracuje ako osobný tréner, všetko sme riešili spolu. On skôr tréningy, ja skôr stravu, avšak do poslednej fázy som si našla trénera, ktorý je v tomto smere skúsenejší a všetko mi nastavil presne na minútu. Ďakujem obom !Smile

Máš za sebou tri súťaže. Prezraď nám aké a aké boli tvoje umiestnenia.

Prvá súťaž bola MSR juniorov a tam som obsadila štvrtú priečku, druhá súťaž bola MSR žien kde som obsadila tretiu priečku a posledná súťaž bolo Mozolaniclassic aj s medzinárodnou účasťou kde som opäť bola štvrtá. Avšak som s umiestneniami spokojná, keďže vždy boli predo mnou len baby zo slovenskej reprezentácie!

Ako to na takej súťaži vyzerá? Asi sa to nepodobá na súťaž krásy Miss, kde je promenáda v plavkách, promenáda vo večernej róbe, či voľná disciplína, však? Wink

No povedala by som, že to tam vyzerá lepšie ako na bežnej súťaži krásy! Našou úlohou je však dokonale odprezentovať vykonanú prácu Smile.

Aké boli ostatné dievčatá. Boli namyslené, bolo cítiť rivalitu medzi vami?

Myslím si, že baby sú v pohode, nejakú prehnanú namyslenosť som tam vôbec nepostrehla! A rivalita? Možno taká zdravá Smile

Boli na súťaži aj ženy, ktoré mali už vyslovene mužskú postavu, také ktoré to s cvičením tak trošku „prešvihli“?

Tak na týchto súťažiach sú rôzne kategórie, v Nitre som sa stretla aj s kategóriou ženskej kulturistiky, ktorá už nie je podľa mňa moc oku lahodná!

Pri pohľade na fotky z takýchto súťaži a vyrysované svalnaté telá žien, si určite veľa ľudí povie, že toto už nie je prirodzená ženská krása. Ako dlho má žena, ktorá ide na súťaž takúto postavu? Ako sa jej zmení, keď prestane s rapídnou diétou?

Túto postavu si držíme len v súťažnom období (cca 3 týždne), po týždni po súťažiach už sme normálne štíhle dievčatá s peknou postavou!

Aké sú Tvoje plány do budúcnosti? Plánuješ absolvovať ďalšie súťaže, venovať sa tomuto aj naďalej?

Jasné, že plánujem, veď som len teraz začala Smile. Najbližšia sezóna bude jesenná, kde už by som sa chcela každopádne nominovať na Majstrovstvá sveta, takže držte palce!

Keďže sa blížia letné mesiace, mohla by si dať nejaké rady pre všetkých tých, ktorí si chcú na leto pekne vyrysovať bruško. Ako na to?

Bohužiaľ možno veľa ľudí touto odpoveďou sklamem ale brucho je 80% o strave, takže treba bruško cvičiť tak maximálne dvakrát do týždňa, ale stravovať sa ukážkovo, nech sa na kúpaliskách máme čím pýšiť!:)

Na záver by sme Ti chceli pogratulovať k úspechom a zaželať aby sa Ti darilo plniť si sny aj naďalej Smile

Ďakujem krásne a čitateľom veľa chuti do cvičenia prajem!

Otázky kládla: Lucia Méresová

Odpovedala: Alexandra Halmová