7 dôvodov prečo sa oplatí cvičiť Zumbu aj v decembri

Mrazivé počasie, hon za darčekmi, či vysedávanie v teplúčku pri čipsoch a televízore. Komu by sa v chladných zimných mesiacoch chcelo ísť cvičiť? Veď pod hrubou zimnou bundou a hrubými svetrami tých pár kilečiek navyše ani vidno nebude. Aj vy rozmýšľate takto? Pripravili sme pre vás 7 dôvodov, prečo by ste vaše zmýšľanie mali rýchlo zmeniť:


1. Kvôli nášmu jedálničku: Vianočné trhy, vianočné večierky, vianočné vypekanie a dobroty. Kto z vás by si to odriekol? Povieme si: „Ale veď Vianoce sú len raz za rok“. Áno, veru tak. Väčšina z nás si v decembri dopraje viac nezdravých jedál a práve preto by sme si mali dopriať aj viac pohybových aktivít.

2. Kvôli zhonom v práci: Záver roka a s ním aj najhektickejšie obdobie v práci. Máte pocit, že v decembri nemáte ani štipku času a energie ísť si po práci zacvičiť? Aj napriek tomu to skúste! Cvičenie vás nevyšťaví ešte viac, ale naopak! Dobije vás energiou, prevetrá vám myseľ a na ďalší deň sa vám bude oveľa lepšie pracovať.3. Prázdnejšie telocvične a fitness centrá:
ak vám niekedy prekážalo, že v telocvični, či

fitness centre bolo príliš veľa ľudí, v decembri sa toho nemusíte obávať. Práve naopak, vaše obľúbené fitness hodiny sú v decembri prázdnejšie a vy si ich môžete užiť ešte viac Wink.

4. Najlepší relax po nákupnom ošiali: preplnené nákupné centrá, dookola stále tie isté vianočné pesničky, či vianočné reklamy. Zastavte sa v telocvični a na toto všetko ihneď zabudnete. Zresetujete si nielen myseľ, ale aj si zlepšíte náladu.

5. Pretože chudnutie od januára je hlúposť!  nezaraďte sa k tým tisíckam ľudí, ktorí v decembri zjedia všetko čo im príde pod ruky a od januára si dávajú veľké záväzky o chudnutí. Teraz je ten správny čas. A keď budete svoje sny a ciele o krajšej postave stále odkladať a odkladať, nikdy ich nenaplníte.

6. Strata kondičky a príchod celulitídy: ak si myslíte, že ak jeden mesiac v cvičení poľavíte, na ten ďalší bude všetko po starom, mýlite sa! Stratíte nielen kondičku (znova začínať sa vám bude oveľa horšie), ale dáte šancu aj celulitíde. Ak ste si povedali...“ale veď tú už dávno mám“. Vedzte, že vždy môže byť aj horšie.

7. Nepokazte si imunitný systém: dokázalo sa, že pohybové aktivity priaznivo vplývajú na náš imunitný systém. Ak pohybové aktivity v zimných mesiacoch zredukujete, alebo úplne vylúčite, nečudujte sa, ak vaša imunita začne štrajkovať a skončíte s boľavým hrdlom a horúčkou v posteli.Frown

Stále si myslíte, že je to ťažké vísť z vyhriateho bytu do sychravého a mrazivého počasia a investovať hodinku do vášho zdravia? Za každým úspechom je však kus práce a ináč to nie je ani v tomto prípade. Ak si chcete udržať vašu postavu, alebo schudnúť, musíte vyjsť zo svojej zóny komfortu! Žiadnymi zázračnými tabletkami to žiaľ nejde.

A my veríme, že vy to dokážete! Wink

Náš rozvrh hodín Zumby v Bratislave a v Leviciach nájdete tu