Byť škôlkárom je super alebo 15 zaujímavostí o cvičení s deťmi

by Lucia Méresová

Keďže už mám za sebou pekných pár hodín cvičenia s našimi najmenšími, rozhodla som sa podeliť s vami o niekoľko zaujímavých faktov, ktoré som počas predcvičovania nadobudla. Na úvod článku sa nalaďte videom, aby ste mali predstavu, ako to na takej hodine vyzerá Smile.

Cvičením v škôlkach som sa dozvedela:

1.    Deti vydržia cvičiť maximálne pol hodinku a potom sú unavení a nevládzu. Na niektorých to príde už po 10, či 15 minútach.
2.    Terajšie deti v škôlke sú o 100% smelšie ako moja generácia. Ešte som sa nestretla s hanblivým škôlkárom (aspoň v BA) Smile
3.    Mená ako Peter, Zuzka, či Mária už naozaj nie sú v móde. 80% mien škôlkárov som v

živote nepočula a nepoznám ani jednu osobu s takým menom. Marcus, Max, Heidy, či Leila? To sú mená, ktoré sú v kurze.
4.    Deti si myslia, že ak sa začnú potiť, mali by prestať cvičiť. Hlášky ako: „Ja sa potím Embarassed“, „Som spotená Surprised“ sú na dennom poriadku. A vysvetľujte im, že potiť sa je dobré Wink
5.    Hlášky ako „Dnes si krásna“, „Veľmi ťa ľúbim“ naozaj padnú pri cvičení dobre.
6.    Deti v živote nevideli piercing v bruchu a nevedia pochopiť čo je to, prečo ho tam mám a ako sa mi tam dostal. Vysvetľovať im to je opäť zaujímavé. Poučenie: radšej si nebrať do škôlky krátke tričko.
7.    Ak si chcete pri obúvaní topánok sadnúť na stoličku, ledva sa vám tam zmestí zadok a bojíte sa, aby sa celá stolička pod vami neprepadla. Všetko je tam maličké ako v krajine trpaslíkov.

8.    4-ročným deťom ťažko vysvetliť, že počas cvičenia sa cvičí a nie hrá s hračkami, sedí na zemi, či nehybne pozerá na mňa s otvorenými ústami Smile
9.    Deťom nevysvetlíš, že počas cvičenia nemajú rozprávať čo všetko včera zažili, že ich mamina berie už na obed domov, či inú horúcu pikošku.
10.    Cvičenie s deťmi je poučné. Každú hodinu vás oboznámia s tým, ktoré zuby sa im kývu a ktoré im už vypadli.
11.    Cvičenie s deťmi je zábavné. Na začiatku každej hodiny vám dievčatá predvedú, ako sa ktorej točí sukňa.
12.    Cvičenie s deťmi je nevyspytateľné. Ak jednu hodinu odídete zo škôlky s pocitom, že na precvičovanie pre deti nie ste, na druhú hodinu môžete odísť s pocitom, že precvičovanie v škôlke je úžasné.
13.    Aj keď som pedagogickú školu nikdy neštudovala, v škôlke som „pani učiteľka“  Smile
14.    Ak pre deti urobíte choreografiu, v ktorej napodobňujú zívanie, budú si zívať celú hodinu Laughing
15.    Byť škôlkárom je super Tongue out