Čo ste o Betovi možno nevedeli

Návštevy: 6995

Podarilo sa mu splniť si sen a za desať rokov dobyť svet. Z chudobného chlapca, ktorý vyrastal iba s mamou, robil zmrzlinára a vždy sníval ako bude svojím tancom zabávať ľudí sa stal človek, ktorého obdivujú tisícky ľudí po celom svete. Príbeh ako z rozprávky, avšak za jeho úspechom je veľa tvrdej práce, vytrvalosti a lásky k tancu. To je príbeh Beta Pereza- zakladateľa Zumby. 

Čo ste o Betovi možno nevedeli Smile

• Beto sa pôvodne nemal vôbec narodiť. Jeho mama sa v sedemnástich zoznámila s temperamentným, šarmantným mladíkom a majstrom parketu, s ktorým otehotnela. Po tom, ako mu to oznámila, mladý muž sa zľakol a navrhol jej interrupciu. Jeho mamu to veľmi ranilo a rozhodla sa vychovávať dieťa sama. Už od detstva bol Beto neustále obklopený hudbou a hovorí sa, že sa naučil tancovať skôr ako chodiť.

• Beto vyrastal v chudobných pomeroch, aj napriek tomu mal šťastné detstvo. Mama ho zahŕňala láskou a dobrým jedlom. Hoci žili v robotníckej štvrti, nosili staré a obnosené šatstvo, vždy boli čistí a upravení. Mama bola k nemu neustále milá, vľúdna, láskavá a práve ona ho naučila, že keď je človek nešťastný, má si spomenúť na to, čo všetko má.

 

• Keď mal Beto osem rokov mama ho vzala na film Pomáda, v ktorom hral John Travolta. Očarujúce spojenie hudby a tanca v ňom čosi prebudilo a v tom okamihu presne vedel, čomu sa chce venovať- tancu! Mama mu neskôr kúpila vazelínu, ktorú si vtieral do vlasov, aby vyzeral ako John Travolta. Už od ôsmich rokov tancoval na narodeninových oslavách a stal sa najobľúbenejším chlapcom v celej štvrti.

• Keď mal Beto 11 rokov mama ho prihlásila na judo, v ktorom sa stal nakoniec majstrom a naučil sa disciplíny a sebaovládania.

• Jeho ďalším vzorom sa stal Michael Jackson, ktorého choreografie vedel naspamäť. Rôzne tanečné kroky pochytil z ulice, naučil sa napríklad aj break dance a postupne všetky tanečné štýly.

Beto Perez s delfínom

• Učil tancovať modelky na módne vystúpenia a vytváral im choreografie.

• S tancom sa zo začiatku živil ťažko a neraz prežíval na pohári mlieka a jednom banáne.

• V dni, keď neviedol hodiny tanca, pracoval v stánku so zmrzlinou. Veľa nezarábal a keďže nevedel ako šetrne narábať s peniazmi, jedného dňa mu už neostalo ani na nájomné a približne mesiac prespával pod pultom zmrzlinového stánku. Zmrzlinu vtedy jedol na raňajky, obed i večeru a vie o nej absolútne všetko Smile

• Spolupracoval aj na choreografiách k dvoch albumom kolumbijskej speváčky Shakiry.

• Prvých šesť rokov od vzniku Zumby si Beto hovoril, prečo si ju ešte nikto nevšimol, Zumba je úžasná. Siedmy rok bol zlomový a Zumba sa rozletela do sveta.

• Spoločnosť Zumba Fitness je momentálne tak úspešná, že je prirovnávaná napríklad k Applu.

Beto Perez a Tanya a Gina