V tejto sekcii sa môžete inšpirovať príbehmi ostatných, ktorým Zumba prevrátila život naruby (v pozitívnom slova zmysle) Wink

Pavol - so Zumbou opäť mladý

Lucia Méresová

Keď sme boli na Reebok Wellness maratóne v Prahe, v dave medzi stovkami cvičiacich ľudí, nám hneď udrel do očí jeden človek. Človek s obrovskou vášňou a nadšením pre Zumbu, ktorá sa nedala prehliadnuť. A práve preto sme sa rozhodli ho osloviť a trošku vyspovedať Smile.

1. Pavel, na začiatok nám povedz o sebe niečo viac. Odkiaľ pochádzaš, koľko máš rokov?
Niečo o sebe? Pochádzam z Lipán okr. Sabinov,pracujem v ČR ako zámočník. Čo sa týka veku, v októbri mi bude 58 rokov Smile.

2. Ako si sa dostal k Zumbe? Ako dlho a ako často chodíš na Zumbu? 

Zumbu som začal navštevovať behom prázdnin v roku 2011 na podnet susedovej slečny, ktorá ma naviedla k tomu aby som šiel s ňou na Zumbu. Na moje prekvapenie mi to šlo a veľmi sa mi to zaľúbilo. Bolo to tým že hudba mi sadla a moje pohyb sa neskoršie zdokonalili. Zumba hodiny navštevujem  3-krát týždenne to je pesne 3,5 hod. za týždeň Smile.

Že je Pavel absolútny Zumba maniak zbadáte už pri prvom pohľade na jeho profil  na Facebooku Smile.3. Venoval si sa aj pred tým nejakému športu, prípadne tancu?
Čo sa týka športu, venoval som sa gymnastike až do vojenčiny. Tanečné kroky

Read morePavol - so Zumbou opäť mladý

Skúška pevnej vôle alebo ako to Saška dokázala?

Lucka

Pevná vôľa. To je práve to, čo nám mnohým chýba. Často krát nemáme dostatok pevnej vôle, aby sme chodili pravidelne cvičiť, či zdravo sa stravovali. Pri tom ak niečo naozaj veľmi chceme a máme pred sebou jasný cieľ, všetko sa dá.

Jasným príkladom je aj inštruktorka Zumby, Saška Halmová z Nitry, ktorú sme trošku vyspovedali. Má za sebou nielen veľa driny v posilke, niekoľkomesačný prísny stravovací režim, ale aj krásne umiestnenia zo súťaží, ktoré pred pár týždňami absolvovala.

Týmto článkom vás nechceme motivovať k tomu, aby ste cvičili dvakrát denne, nasadili prísnu diétu, či sa stali fitnesskou, má slúžiť ako motivácia k plneniu si vašich snov. Smile

Čo ťa motivovalo k takémuto rozhodnutiu, ísť na súťaž Bikiny fitness?

K tomuto rozhodnutiu ma motivoval najmä fakt, že som sa do cvičenia neskutočne zamilovala , cvičila som poväčšine dvakrát denne a stalo sa to mojou závislosťou. Tak som sa napokon rozhodla to skúsiť aj na súťažnej úrovni.

Koľko mesiacov si tvrdo trénovala a ako často si cvičila? Uprednostňuješ cvičenie na strojoch alebo s vlastnou váhou?

Ja som začala posilňovať v posilke asi v júny formou Crossfitových cvičení a TRX, veľa som

Read moreSkúška pevnej vôle alebo ako to Saška dokázala?

Dušan o Zumbe: Kondične som sa vrátil o 30 rokov

Administrator

„Nie, som si istý, chcem si ju kúpiť!“. Takto odpovedal pán, ktorý sa na našej Zumbe zastavil začiatkom roka 2011 a ešte pred tým ako by Zumbu po prvýkrát vyskúšal, kúpil si permanentku. A bolo to veľmi dobré rozhodnutie Smile.

Keby si permanentku nekúpil, po prvej hodine by už pravdepodobne na ďalšiu hodinu nikdy neprišiel. Nohy sa mu plietli, bol zmätený z toho množstva žien a ako jediný chlap mal sto chutí sa už po pár pesničkách vziať a odkráčať preč. Pán s menom Dušan tak našťastie neurobil a dodnes nielenže navštevuje hodiny Zumby najpravidelnejšie zo všetkých cvičiacich, ale sa môže dokonca popýšiť certifikátom inštruktora Zumby! Laughing

 

A aby ste sa o jeho príbehu dozvedeli viac, vyspovedali sme ho:

Začnime od začiatku, aké sú tvoje predchádzajúce skúsenosti s tancom? 

Čo sa týka tanca, dlho som ho bral ako spoločenskú nutnosť a musel som byť k tomu

Read moreDušan o Zumbe: Kondične som sa vrátil o 30 rokov