Zumba dovolenka sa nezaobíde bez ... zážitkov :-)

by Lucia Méresová

Minulý rok sme zažili našu prvú Zumba dovolenku pri mori. Konkrétne sme sa s vyše 40-člennou partiou skvelých ľudí vybrali do chorvátskeho mestečka Makarská. Skvelá zmrzlina, kryštálovo čisté more a krásne počasie, neboli to jediné, čoho sme sa na dovolenke „nabažili“.

Boli to hlavne nezabudnuteľné zážitky so skvelou partiou ľudí, na ktoré s neskutočnou radosťou spomíname až doteraz! Keďže sa blíži leto, rozhodli sme sa, že sa s vami podelíme o tie najlepšie zážitky z minuloročnej Zumba dovolenky Smile

Delegátka na kamióne

Môj frajer Peťo stále hovorí, že cestovanie autobusom na dovolenku je pre neho tá najlepšia časť dovolenky. Človek vidí kus sveta (aj keď iba cez okno autobusu, či počas cik pauzy na benzínovej pumpe). A práve s cik pauzou bude spojený náš prvý príbeh, ktorý sme zažili hneď na začiatku dovolenky.

Naša delegátka Erika nám už pri nástupe do nášho dvojposchodového autobusu neustále prízvukovala, že počas prestávok na benzínke si máme dobre strážiť čas a vždy sa pozrieť, či pri odchode autobusu máme nášho spolusediaceho pri sebe.

Neviem už presne cez akú krajinu sme prechádzali, keď sme si takúto prestávku spravili. Keď sme po nej vyrazili plnou parou vpred, aby sme boli zase o kúsok bližšie k Makarskej, musel celý autobus na diaľnici postáť, lebo sme zistili, že naša delegátka nám chýba.


Hádajte. Je táto fotka spravená počas cesty tam, alebo už domov? :-)

Totižto, nakoniec ona sama si nedala pozor na čas a autobus odišiel bez nej :-D Keďže ten náš autobus sa na diaľnici nemohol obrátiť  a ísť pre ňu späť, musela si stopnúť na benzínke kamión, ktorý ju ochotne priniesol až k nám a my sme mohli už s plnou posádkou pokračovať v ceste Smile

Policajti a Aqua Zumba

Zumba každé ráno a večer. Takýto bol náš plán na dovolenke. Keď však na nás už pri prvej rannej Zumbe poslali susedia z vedľajšieho apartmánového domu  policajtov (kvôli hlasnej hudbe na ráno), zistili sme, že asi budeme musieť plány rýchlo zmeniť, ak s nimi nechceme mať opletačky každý deň.

Koniec koncov, aj tak sa nám ráno nechcelo vstávať. Na pláži sme našli skvelý priestor na cvičenie Aqua Zumby. Síce patril k hotelu, ktorý tam mával pravidelné hodiny Aqua gymu, s manažérom hotela sme sa našťastie dohodli, že v niektoré dni si tam zacvičíme aj my Innocent.

Aqua Zumba Makarská
Viac hláv, viac rozumu, či viac rúk? Proste viac Zumbáčok = viac zábavy

Horko ťažko sme na pláž priniesli cca 25 kilový reprák, elektrinu natiahli cez stromy a naša Aqua Zumba sa mohla začať. Mala veľký úspech nielen u našich dovolenkárov, ale pridali sa i rôzni iní turisti a hlavne mali sme tam také publikum, ako keby sa hral zápas v hokeji Wink.

Okoloidúci sa zastavovali hlavne kvôli atmosfére, ktorú sme vo vode vytvorili. Bolo to fakt wau! Škoda akurát, že ja ako inštruktor som musela cvičiť na súši a nie vo vode - aby bolo vidieť moje nohy a s nimi aj kroky choreografie. Keďže sme cvičili presne na obed o 12-tej, nechcite vedieť ako som sa po odcvičení takejto hodinky na najväčšom slnku cítila. Ale čo by som neurobila pre šťastné tváre našich Zumba dovolenkárov...Smile

Keď sa dajú na Zumbu chlapi...

Na Zumba dovolenke nechýbala ani mužská posádka. Veď vedeli, že na Zumba dovolenke budú samé krásne a skvelé baby Laughing.  Niektorí sa každý večer pridali a snažili sa o stošesť chytiť do hudby, niektorí to pre istotu radšej ani neskúšali. Avšak jeden večer, keď sme mali Retro Zumbu, nás milo prekvapili. Ako? Pozrite si nasledujúce videjko Wink.

Večerné kúpanie v mori po hodine Zumby, vymknutý kamarát Mirec, ktorý musel spať cez noc vonku, výlet na ostrov Hvar, Brač a pozorovanie delfínov pri pochutnávaní si na čerstvo upečenej rybe, či ďalšie a ďalšie príbehy...Smile

Nemôžeme popísať všetky, avšak môžete ich s nami tento rok zažiť! Tento rok vďaka veľkému záujmu organizujeme Zumba dovolenky pri mori až dve Smile. Je len na vás pre akú sa rozhodnete. Avšak na last minute radšej nečakajte, lebo pravdepodobne žiadny nebude Wink.

1. Zumba dovolenka na ostrove Pag v Chorvátsku (Viac info)
2. Zumba dovolenka v Taliansku (uvoľnili sa nám 2-3 ženské miesta a 1 mužské) (viac info)