Vyskúšajte Zumba špecialitku - Zumba Toning!

Už pri pohľade na fotku, či video zo Zumba Toningu je hneď každému jasné, v čom bude rozdiel oproti klasickej hodine Zumby. Áno! Sú to činky, ktoré sa pri týchto hodinách používajú.

Ale pozor, nie hocijaké! Najlepšie ak používate špeciálne vyrobené pre Zumba Toning - činky, ktoré okrem toho, že sa pýšia logom Zumby, sú naplnené pieskom a vydávajú zvuky ako rumba gule. Je s nimi väčšia zábava ako s klasickými činkami a ak si myslíte, že je to nudné cvičenie s činkami, mýlite sa Smile.

Prečo sa ho oplatí vyskúšať?

Ak máte odcvičených niekoľko desiatok hodín Zumby, na túto novú odrodu Zumby vás nebude treba dlho prehovárať. Zvládnete ju ľavou zadnou, keďže kroky sú rovnaké ako pri klasických hodinách Zumby. Rozdiel je v tom, že je v nich zaradených viac posilňovacích prvkov. Čiže ak sa nebudete vedieť po Zumba toningu hýbať, cvičili ste správne Wink. Je to makačka, ale v sprievode horúcich latino rytmov si to nebudete vôbec uvedomovať. Je ideálna pre tých, ktorý chcú spáliť ešte viac kalórií ako pri klasickej hodine Zumby, posilniť celé telo a pretancovať sa ku krásnej postave.

Zumba Toning v Bratislave promo fotka

Ako vyzerá hodina Zumba Toningu? 

Pri prvej pesničke činky ešte nebudete potrebovať. Je zameraná na zahriatie a rozcvičenie

celého tela. Po nej si už činky do rúk vezmete a tancujete merengue, salsu, reggaeton, či cumbiu s činkami. Vážia iba pol kila, preto tanec s nimi nie je žiadne veda. Avšak pozor! Robte vždy len to, čo inštruktor! Dobre sledujte jeho pohyby, aby ste si zbytočne nekontrolovanými pohybmi s činkami neublížili. Pri Zumba toningu sú pesničky, počas ktorých máte činky neustále v rukách, ale aj pesničky, kde ich máte položené na zemi. Každý inštruktor si zostaví hodinu podľa svojho gusta. Niektorí pred záverečným strečingom dajú ešte trošku zabrať brušným svalom, ktoré na hodine Zumby nie sú dostatočne namáhané.  Na záver príde pomalá pesnička a s ňou aj záverečný strečing.

Pre koho sú hodiny Zumba Toningu?

Pre všetkých milovníkov Zumby, ale verte či nie, na hodiny Zumba Toningu už zablúdilo aj zopár takých ľudí, ktorí Zumbu pred tým nikdy neskúšali. Mali to trošku ťažšie, keďže kroky zo Zumby ešte nemali osvojené a museli poctivo sledovať nielen čo robia ruky s činkami, ale aj nohy. Pri Zumba Toningu sú však pesničky pomalšie, preto sa dokážu chytiť aj Zumba začiatočníci. Tieto hodiny sa neodporúčajú tehotným ženám, deťom do 15 rokov a ľuďom liečiacim sa so zranení.

Je Zumba Toning aj pre pevnejšie ženy, ktoré nechcú posilniť postavu, ale hlavne spáliť kalórie?

Ženy si často myslia, že ak majú kilečká navyše, posilňovanie a činky musia obchádzať na kilometre. Je pravda, že v prípade, ak potrebujete zhodiť, je najlepšie začať s aeróbnou aktivitou, ale tou Zumba Toning je! Zapotíte sa pri tom a ak cvičenie skombinujete s klasickými hodinami Zumby a s úpravou jedálnička, kilečká pôjdu dole ako po masle Cool.

Bojíte sa, že vám narastú obrie svaly?

Žiadny strach. To pri tancovaní s polkilovými činkami naozaj nehrozí. Museli by ste cvičiť s vyššou záťažou a rapídne zmeniť stravovanie, aby vám narástli svaly fitnesiek.

Kde si môžete zacvičiť Zumba Toning?

Tieto hodiny nenájdete v každom meste a dedin, ako klasické hodiny Zumby. Avšak ak budete hľadať, určite sa k nejakej hodine vo svojom okolí dopátrate. Všetky hodiny nájdete tu: http://www.zumba.com/en-US/parties/search/

Zumba Toning fotka z Chorvátska

Kde si kúpiť Zumba činky?

Každá dobre vybavená hodina Zumba Toningu by ich mala mať zabezpečené bez toho aby ste za požičanie museli platiť, či kupovať si vlastné. Ak tak aj napriek tomu chcete urobiť, sklameme vás. Zumba činky nie sú voľne dostupné k predaju, predávať ich môžu len certifikovaní inštruktori tohto fitness programu. Ak teda nejakého poznáte, poproste ho, aby vám ich kúpil. Jeden pár kúpite za cca 19-Eur.