Janka a jej Zumba diéta - Gratulujeme

Janka Posvanzová z Bratislavy má len 17 rokov, ale už má za sebou jeden obrovský úspech. Podarilo sa jej schudnúť 23 kíl! Ako sa jej to podarilo a ako k tomu prispela Zumba sa už dočítate v nasledujúcich riadkoch. A čo je na tom super? Prispela k tomu aj naša Zumba Smile.

1. Podaril sa ti krásny výsledok: schudnúť 23 kíl za 4 mesiace. Mohla by si nám prezradiť tvoj recept na chudnutie?

Ďakujem Smile. Ja by som to ani neoznačila ako nejaký recept. Ono je to o tom, čo by mal robiť každý človek, či chce alebo nechce schudnúť - zdravo sa stravovať a pohybovať. Ako určite je tam malý rozdiel, keď chcete schudnúť. Ja som sa rozhodla v podstate zo dňa na deň. Začala som doma robiť zopár brušákov, drepov i rôzne iné cviky a 1-2 krát do týždňa chodiť na Zumbu. Hlavné je si stále pridávať viac a viac pohybu, inak by si telo zvyklo a nemalo by to výsledný efekt. 

2. Zmenila si aj svoj jedálny lístok, alebo k tomu prispel iba pravidelný pohyb?

Zmenila som aj jedálny lístok. Veľa ľudí mi povedalo, že je to až moc radikálna zmena, ale mne

to tak ani neprišlo. Ako sem - tam sú nejaké tie chute, aby som to porušila, ale snažím sa, aby sa to nestalo Laughing. Čo sa týka mojej stravy, prestala som jesť hlavne čokoládu, zemiaky iba tak raz do mesiaca, nejem cestoviny a hlavne pečivo. Základ je jesť veľa zeleniny a sladkosti nahradiť ovocím. Taktiež som prestala piť sladené nápoje a pijem iba vodu, alebo zelený čaj bez cukru Smile.

3. Športuješ a navštevuješ aj iné skupinové cvičenia, alebo iba Zumbu?

Nie, iba Zumbu, 6-krát do týždňa. Ako som už spomínala, cvičím aj doma. A chystám sa aj raz do týždňa chodiť plávaťInnocent.

4. Snažila si sa aj predtým schudnúť, alebo toto je tvoj prvý pokus?

Áno, skúšala. Asi pred 4 rokmi som chodila k endokrinologičke, lebo som mala 105 kíl! Aj som schudla 10 kíl, ale po 3 mesiacoch (aj keď som robila stále to, čo mi ona povedala) som začala priberať, až som pribrala viac ako 20 kíl.

5. Máš ešte v pláne pokračovať vo svojom „chudnúcom Zumba maratóne“, alebo si už spokojná so svojou váhou?

Áno, mám v pláne pokračovať. Už teraz som so sebou ako tak spokojná, ale ešte chcem schudnúť zo tých 20 kíl. Jediné čoho sa bojím je to, že to pôjde čím ďalej tým horšie.

6. My už vieme o tvojich ambíciách so Zumbou. Prezradíš ich aj ostatným Zumba fanúšikom?

S radosťou Smile. Zumba ma tak „nakazila“ a dodáva mi toľko radosti do života, že sa chcem stať Zumba inštruktorkou, aby som mohla aj ja rozdávať túto radosť ostatným ľuďom. Zumbu proste milujem Laughing.

7. Čo by si odkázala všetkým, ktorým sa nedarí a nedarí schudnúť?

Hlavne, že nesmú stratiť nádej. Samozrejme, nečakajte, že to bude prechádzka ružovou záhradou. Aj ja sama makám ako kôň, ale "keď to naozaj chcete, tak to dokážete a nebudú vám v ceste stáť žiadne prekážky, lebo tie si vytvárame sami a každý je strojcom vlastného šťastia. To, či schudnete záleží jedine na vás, koľko času tomu budete venovať a ono sa to určite podarí." 

Ešte by som chcela poďakovať mojej mamine, že na mňa dohliada a celej rodine, ktorá ma v tom podporuje.

Janke ďakujeme, že sa s nami podelila o svoje skúsenosti. Veľmi jej držíme palce, aby sa stala nielen skvelou Zumba inštruktorkou, ale aby sa aj dostala na svoju vysnívanú váhu Wink.

Inšpiroval aj vás Jankin príbeh tak ako nás? Namierte si to na Zumbu a príďte si vy po svoj úsmev Wink.