Zumba Flashmob šialenstvo

Máte radi rôzne výstrelky, veci neobyčajné, veľkolepé a zároveň zarážajúce a fascinujúce? Tak potom musíte vyskúšať flash mob! Že neviete o čo ide a čo má spoločné so Zumbou? Poďme si to trošku objasniť.

Nakupujete v obchodnom centre a v dave náhodných okoloidúcich niekto začne tancovať. Zrazu sa k nemu pridá jeden, dvaja, traja, až niekoľko sto či tisíc ľudí a spolu odtancujú famózne nacvičenú, zosynchronizovanú a náhodným okoloidúcim dych vyrážajúcu choreografiu. Keď hudba zastane, tanečníci pokračujú vo svojej chôdzi, ako keby sa nič neudialo. Obľúbenými kulisami pre flash mob sú rušné verejné priestranstvá ako napríklad stanice, námestia a nákupné centrá.

Neviete si to vôbec predstaviť? Tak si pozrite nasledovné video:

Kde a kedy si môžete flash mob vyskúšať? Flash mob sa organizuje veľmi ojedinele. Je to akcia,

ktorá stojí organizátora množstvo času a energie, avšak účastníci sa zúčastňujú akcie bez akéhokoľvek poplatku. Preto sa musí nájsť človek, ktorý je ochotný absolvovať dlhé organizačné prípravy a nácviky a jeho odmena bude len dobrý pocit, či pekné video na YouTube.

Flash mob a Zumba. Viete čo vznikne ak sa tieto dve veci spoja? Predsa veľký zážitok a to nielen pre náhodných okoloidúcich, ale i pre Zumba tanečníkov. Že prečo? Predstavte si množstvo najväčších Zumba maniakov na jednom mieste, ktorých spojuje vášeň k Zumbe. Predsa z toho musí byť nielen skvelé video na Youtube, ale aj skvelý zážitok. Chceli by ste ho zažiť? Máme pre vás dobrú správu, lebo jeden sa v októbri na Slovensku koná Wink

Kedy a kde: 6. októbra v obchodnom centre Mlyny v Nitre

Ako sa môžete zapojiť? Nie je potrebná žiadna registrácia. Stačí prísť o 16:00 a zatancovať si. Avšak jedinou podmienkou je poctivo si nacvičiť choreografie, aby ste šli s davom. Vpredu nebude stáť inštruktor, ktorý bude precvičovať, každý jeden účastník musí vedieť choreografie zatancovať sám. Na Zumba flash mob príde aj takmer 40 inštruktorov Zumby a Zumba maniaci z celého Slovenska a dokonca i z Čiech. A my veríme, že sa pridáte aj vy ;-)

Kde sa naučím choreografie? Choreografie je možné nacvičiť si na niektorých hodinách Zumby po celom Slovensku, alebo prostredníctvom videí- tutoriálov.

Kto je organizátorom Zumba flash mobu? Je to tím šikovných ľudí a zároveň milovníkov Zumby nazývaný Creative ideas. Presnejšie Simonka, Martin a Patrik. Jeden Zumba flash mob už zorganizovali v bratislavskom Auparku a teraz sa pustili do druhého. Chcete vidieť výsledok z prvého? Video nájdete tu:

Ako bude Zumba flash mob prebiehať? Tentokrát sa organizačný tím rozhodol zorganizovať nielen flash mob, ale pridať k tomu aj sprievodné akcie, aby ľudia, ktorí pricestujú z ďalekých miest Slovenska, mohli stráviť takmer celý deň v znamení Zumby. Pred Zumba flash mobom sa môžu naučiť ako si pekne upraviť pomocou nožničiek Zumba tričko (od 14:15 Zumba® Wear Styling), môžu sa naučiť základné kroky Zumby (14:45 Zumba® Basic Steps), zažiť netradičnú módnu šou v štýle Zumby (15:20 Zumba® Fashion Show), dozvedieť sa viac o histórii Zumby, dať sa špeciálne nalíčiť v štýle „chaos“, pozrieť si detičky tancujúce Zumbu, vyhrať hodnotné kozmetické balíčky Oriflame, či zasúťažiť o vstupenky na akciu Baila Vitamina. K tomu všetkému každý účastník dostane aj jednu müsli tyčinku od spoločnosti Tekmar a to všetko bez akéhokoľvek poplatku Wink. Po Zumba flash mobe bude prebiehať after párty, ktorej lístky sú už žiaľ vypredané.

 

Zumba flash mob Nitra

 

Páči sa vám to a chcete sa zúčastniť? Tak teda dobre čítajte a začnite s prípravami. Tu sú podrobné inštrukcie ako bude Zumba flash mob prebiehať:

1. Zumba flash mob začína o 16:00 hod. Otvorenie Flash Mobu bude venované známej Zumba inštruktorke Tanyi Beardsley, ktorá nedávno oznámila, že vešia svoju Zumba kariéru na klinec. Pozná a obdivuje ju každý Zumba inštruktor a preto jej bude venovaná prvá pesnička. 

• Choreo: BAMBOO (00:00 -3:30 prvý tanec na videu) 

• Tancujú všetci. Počas tanca pôjde na veľkom premietacom plátne slide show z fotiek, na ktorej bude Tanya so Zumba nadšencami zo Slovenska a najlepšie videá Tanyi. Na konci všetci zborovo zakričíme „Thank you Tanya“ ! 
• Ako outfit si môžete zvoliť niečo čo vám pripomína Tanyu. Či už jej účes, oblečenie, či doplnky.

2. Druhú choreografiu tancujú a nacvičujú iba inštruktori. Keď zaznejú prvé beaty tohto songu, všetci zamrzneme na mieste. Choreografiu otvára inštruktorka Lucia Méresová, ku ktorej sa postupne pridávajú ďalší inštruktori, podľa inštrukcií, ktoré dostanú e-mailom (inštruktori sa na akciu musia zaregistrovať). Ostatní počas ich tancovania držia pozíciu FREEZE (zamrznutie). 

• Choreo pre inštruktorov: DANCE DANCE DANCE

Stojíme nehýbeme sa. Netancujeme s inštruktormi. Posledná do choreografie bude odmrznutá inštruktorka Alexandra Halmová, ku ktorej príde celá skupina inštruktorov a prebudia ju k životu.

3. V tretej choreografii inštruktorka Alexandra vstáva, dvíha ruku nad hlavu ako keby nás povzbudzovala do boja a kričí „heeej“ (ako sa spieva v pesničke Pegate na úvod). Vtedy začína party a je čas to poriadne rozbaliť na parkete. Všetci odmrznú a kričia s ňou. Tancujte ako vás učí tutoriál. Inštruktori sa včleňujú do davu a v túto chvíľu úplne všetci.

• PEGATE choreo:

Všetci odmrznú a kričia s ňou. Tancujte ako Vás učí tutoriál. Inštruktori sa včleňujú do davu a v túto chvíľu úplne všetci. Do davu sa pridáva aj takmer 70 detí.

4. Štvrtú choreografiu tancujú opäť všetci. Nezabudnite si so sebou vziať píšťalky do refrénu ako počujete v hudbe. A pískame o dušu! Rozbaľte to naplno Wink.

• CRAZY LOVE choreo:

5. V poslednej choreografii tancujeme všetci a ideme do finále! Dajte do toho maximum, spievajte na refrén spolu Zumba he, Zumba ha Smile.

• ZUMBA HE ZUMBA HA choreo:

Posledné info na záver: Dôležité je, si choreografie nacvičiť presne podľa priložených videí, aby všetci zúčastnení išli synchronizovane. Začíname vždy pravou nohou. Ak by ste sa chceli o Zumba flash mobe dozvedieť ešte viac a to z pravej ruky, všetky informácie nájdete tu: Facebook Fan stránka Zumba Milujem ju a Ty? 

Na záver sa v mene tímu Creative ideas chceme poďakovať inštruktorke Soni Gáborovej, ktorá pomohla vybaviť priestory obchodného centra Mlyny a všetkým inštruktorom, vďaka ktorým sa môže flash mob zorganizovať. A aby sme nezabudli spomenúť hlavné prezentérky akcie: inštruktorky Lucia Méresová a Saška Halamová.

Tešíme sa na všetkých 6. októbra v Nitre. To bude zážitok! Smile