Na Zumbu so stoličkou?

Predstavte si, že idete na Zumbu. Vezmete si športové oblečenie, tenisky, vodu, uterák a... stoličku!? Zumba fitness predstavuje nový program Zumba Sentao. Dynamické, vzrušujúce a efektívne cvičenie.

S pomocou stoličky na podporu rovnováhy robia cvičiaci jedinečné pohyby, využívajú vlastnú váhu tela na formovanie a posilňovanie rúk, brušných a sedacích svalov a to všetko v sprievode energickej hudby. Kombinuje tanečné pohyby s fitness variáciami ako sú napríklad drepy, či výpady. Cvičenie Zumba Sentao dokáže divy: zlepší výdrž vášho srdiečka, posilní svalstvo a zlepší vašu flexibilitu a držanie tela.

Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Pozrite si ako vyzerá cvičenie Zumba Sentao v podaní tvorcu Zumby, Beta Pereza: 

 

Spýtali sme sa školiteľky Zumba inštruktorov Danielky Česnekovej, či by nám priblížila túto horúcu novinku.

Ako sa ti páči nový Zumba program Sentao?

Mne sa veľmi páči :) Je to veľmi zaujímavý, účinný a zábavný program. Klasickú  Zumba

 párty atmosféru rozširujeme ešte aj o účinné posilňovacie cvičenia a to všetko s pomocou stoličky. Vznikajú tak veľmi kreatívne prvky a variácie. Vďaka sústredeniu tohto programu na spevnenie a formovanie tela, je to aj riadna makačka :) 

Sú na to potrebné nejaké špeciálne stoličky?

Stačia obyčajné stoličky, ale treba aj z tých obyčajných dobre vybrať. Z hľadiska bezpečnosti je veľmi dôležitá ich stabilita, tiež výška a nesmú mať bočné opierky, ktoré bránia v pohybe stranou. Pracuje sa aj na špeciálnej stoličke, ale kým bude dostupná, to ešte chvíľku potrvá :) 

 

Pre koho bude určený? Môže ho cvičiť ktokoľvek, alebo sú tam nejaké obmedzenia?

Sentao je určené pre všetkých :) Ako sme pri Zumba fitness programoch zvyknutí - každý si môže intenzitu prispôsobiť svojim potrebám.

Od kedy začnú školenia Zumba Sentao pre inštruktorov na Slovensku?

Školenie Sentao som absolvovala nedávno na našom školiteľskom meetingu v USA v januári 2012 a je sa určite načo tešiť :) Prvé školenie pre členov ZIN bude vo Februári 2012 na Zumba Conference v Londýne.

 

Budeš robiť školenia pre inštrukrotov ty?

Ja školenia robiť nebudem, ale tím školiteľov ktorí s tým začnú je už vybratý. Počítame, že po Londýnskej konferencii sa objavia už prvé termíny v Európe aj USA. 
Danielke ďakujeme za rozhovor! Kým dorazí Zumba Sentao do našich telocviční, budeme si musieť ešte chvíľku počkať, ale tešiť sa už predsa môžeme Wink