Zumba trapasy

Ak by sme mali charakterizovať Zumbu tromi slovami, boli by to slová: tanec, zábava, zážitky. Vďaka Zumbe vznikajú nové priateľstvá a z telocviční odchádzajú ľudia konečne s úsmevom na tvári. Ale život je nevyspytateľný a preto niekedy aj s poriadným trapasom na konte Laughing.

Smiať sa alebo plakať? Pozná to každý z nás. Situácia, kedy nevieme čo robiť, lebo sa nám do cesty priplietol zážitok s menom trapas. Pripletajú sa kdekoľvek: na ulici, v škole, v práci, na dovolenke a neobchádzajú ani hodiny Zumby. Viete o tom, že keby sa nestal zakladateľovi Zumby - Betovi Perezovi trapas, nezabudol si svoje CD-čko na hodinu aerobiku a nemusel improvizovať so svojimi latino pesničkami z auta, žiadna Zumba by neexistovala?

Zumba trapasy :-)

Hlavné je: brať ich s úsmevom! Wink O svojich najväčších „Zumba trapasoch“, na ktoré s humorom spomínajú, sa s nami podelilo i niekoľko Zumba inštruktorov:

Bez hudby a bez svetla

Cvičíme vonku a ja nemám nabíjačku na notebook, ten sa mi totálne vybil. Zisťujem, že mám v taške MP3, ktorú neviem obsluhovať. Poprosím mladú cvičiacu nech mi pomôže. Hurá funguje, ale mám na nej len pár pesničiek - starých. No nevadí, prišlo dosť nových žien. Ženy prešľapujú a chcú cvičiť a ja furt nič. Potom to teda nejako spustím, ale za svet sa mi nedarí dať to hlasnejšie, proste to nejde. Takže celá hodina cvičenia takmer bez hudby. Ženské počuli viac mňa hovoriť ako pesničky. No a o pol ôsmej sa začalo stmievať a nám nešlo rozsvietiť. Takže ženský nielen nepočuli, ale ani nevideli:) No mali odo mňa nasledujúcu hodinu úplne zadarmo. Hold, za blbosť sa platí Smile(Inštruktorka Lucia B.) 

Zlá gumička v nohaviciach

Mne sa stala jedna perlička, keď som si kúpila nové Zumba nohavice. Písalo sa, že sú trochu väčšie ako zvyčajne. Doma mi však sedeli ako uliate, tak som nemala potrebu pás upravovať . No a ako sa tancovalo, tak mi tie gate proste zrazu spadli :-D No hanba bola veľká a smejem sa tomu ešte teraz. Hodinu som dotancovala len s jednou rukou, pretože tou druhou som si 

držala nohavice. Druhý deň som do nohavíc dala gumičku :-D  (Inštruktorka z CR)

zla gumicka v nohaviciach

Keď náš pot nám robí zle

Ponáhľala som sa na hodinu a nejako sa mi stalo, že som si zabudla gate, tak ale žiadna tragédia - odcvičím v šedých legínach, čo som mala na sebe...dokonca mi aj farebne ladili k Zumba tričku. Pohoda, lenže materiál absolútne nevhodný na cvičenie, boli práve strašné horká, takže som sa po pol hodine poriadne spotila akurát na takých miestach, že som vyzerala úplne ako pocikaná a na tej bledo šedej tie tmavé mokré fľaky teda riadne vynikli Smile
(inštruktorka Lucka V)

Keď náš pot nám robí zle 

Návšteva gynekológa

Včera som bol vyzdvihnúť mladšie dieťa v škôlke a pani učiteľka na mňa hneď spustila kedy a ako že to mám tie hodiny, že bola u svojho gynekológa a že ten jej odporučil hodiny Zumby, aby sa jej prekrvilo a posilnilo panvové dno - veľa jeho pacientok ku ma na hodiny chodí - tak ma to veľmi potešilo :-) (inštruktor Martin)  

Hlavne sa rýchlo postaviť

V lete na jednom z vonkajších Zumba maratónov som cvičila na pódiu, ktoré nebolo opreté o stenu, ako to väčšinou v interiéri býva. Pri tom tanečnom zápale a jednej pesničke, kde som šla chrbtom vzad sa mi podarilo zletieť z pódiá. Bol to poriadny šok, ale našťastie rýchlo som sa zdvihla a pokračovala v pesničke ako keby nič Smile (Inštruktorka Lucia M.)

Zumba pad 

Inkontinencia

Dávať super rýchlu skákavú pesničku s brutálnou rotáciou panvy a shimmym hodné orientálnej tanečnice, sa niekedy nevypláca. Áno, priznávam sa, som 7 mesiacov po druhom pôrode a mám "drobné" problémy s inkontinenciouSmile. A tak si dnes idem nový song, po prvýkrát a naposledy, a čo sa mi nestane? Keď skončím a idem sa zohnúť pre uterák, tak zistím, že som sa až ku kolenám počúrala. Dobré, nie ? Taký trapas len tak niekto nezažije. Na pódiu pred dvadsiatimi ľuďmi (Inštruktorka Hanka)

A čo Vy? Stal sa aj Vám nejaký „Zumba trapas“? Podeľte sa s ním Wink

podel sa s nami o tvoj zumba trapas