Zumba inštruktori a tajomstvo ich skvelej postavy

Aj vás zaujíma ako je možné, že inštruktori majú takú krásnu postavu? Aj vy chodíte pravidelne cvičiť a stále ste na míle vzdialení od nich? Prezradili nám ich tajomstvo, ktoré znie - nielen pravidelné cvičenie, ale aj strava u nich robia svoje. Nechajte sa inšpirovať našimi krásnymi inštruktorkami Smile (pokračovanie článku nájdete TU)

Olinka Bartalská z Malaciek: Jedlo používam ako palivo. Jem celozrnné potraviny, obmedzujem cukor a stránim sa veľmi spracovaných potravín. Jem vyváženú stravu bohatú na vitamíny, minerály, antioxidanty. Občas si treba dopriať aj niečo nezdravé aby som sa nevyčerpala (každú sobotu cigánsku pečienku). Jem veľa bielkovín, komplexné sacharidy, veľa zeleniny. Namiesto toho aby som úplne ignorovala nezdravé jedlá, počúvam svoje telo. Ak skutočne potrebujem čokoládu, dám si.  Jem 5-6x za deň. Kardio robím 3-5x do týždňa (Zumba fitness) 2x do týždňa zoberiem do rúk činky, či už domáci fitness program alebo posilňovňa.

Profil inštruktora: Zumba Fitness B1,B2, ZumbaTomic, ZumbaToning, Zumba Gold, IFAA- Hi-Low Aerobic, Dance Aerobic, Latino Aerobic, Body Work, Step Aerobic, Bosu-dance bosu, posiľňovanie na bosu - FACE (Fitness and aerobic czech education), Fitness tréner 3.trieda SAFA.

Zumba inštruktorka Olinka Bartalská

Saška Halmová z Nitry: Od marca 2012 som sa okrem Zumby stala aj osobnou trénerkou. Práve vtedy som začala nad sebou uvažovať a premýšľať, že ako osobná trénerka by

by som predsa len mala ísť klientom príkladom, začala som sa viac zaoberať stravou a upravila som si aj svoj vlastný jedálniček plus začala intenzívnejšie cvičiť v posilňovni (čo sa pomaly stalo aj mojou závislosťou!) Vo fitku trénujem 6 x týždenne + Zumba. Avšak svojim klientom hovorím: „stravovať sa pravidelne a striedmejšie, hýbať sa aspoň 3-4x týždenne a výsledky sa dostavia, tak neváhajte a poďte do toho!!!“

Profil inštruktora: Saška sa venovala 9 rokov športovému aerobiku, od decembra 2009 je Zumba inštruktorka B1,B2 a Zumbatomic, od 2012 osobná trénerka, trénerka TRX a športový výživový poradca.

Zumba inštruktorka Saška Halmová
   
Miška Krížeková z Hlohovca: Inštruktorkou som len krátko (1,5 roka), avšak odkedy som začala intenzívne cvičiť, pristihla ma fáza zmien. Priznám sa, že jedálniček nedodržujem striktne, ale snažím sa vyhýbať vysmážaným a nezdravým jedlám. Ranná modlitba je pre mňa vyšťavený citrón s medom a zelený čaj, taktiež si neodpustím müsli s mliekom, a potom môžem začať deň naplno. Mojou najväčšou drogou je čokoláda Smile,ale keď mám chuť, dám si. A ja mám chuť vždyTongue out a preto myslím pozitívne – každú kocku čokolády, ktorú zjem, riadne vypotím v telocvični Innocent. Jediné čo naozaj nepodceňujem je pitný režim, neustále sa snažím piť čistú neperlivú vodu a maximálne sa vyhýbam ochuteným sladkým minerálkam a džúsom z obchodov. Aeróbnym cvičeniam sa venujem 6x do týždňa a posilňovacím 2-3x do týždňa.  

Profil inštruktora: Inštruktorka Zumba Basic I.,Inštruktor aerobicu III.stupňa (aerobik cvičí 6 rokov) a Flowinu.

Zumba inštruktorka Miška Krížeková
   
Inka Sombatyová z Prievidze: Samozrejme základ je pravidelný pohyb. Ja cvičím denne minimálne dve hodiny. Hlavne Zumbu, ktorú kombinujem s BodyRockom. Stravu špeciálne upravenú nemám, ale som vegetarián a milujem sladké Smile, takže o to musím viac makať, ale neprekáža mi to nakoľko milujem makačku a vždy idem na sto percent. Keď niečo flákate, márnite len čas.  Život bez cvičenia si neviem predstaviť, o to je to celé ľahšie. Myslím, že nezáleží akému športu sa venujete, hlavne že vás baví Smile.

Profil inštruktora: Od 2008 Zumba Fitness Instructor B1,B2, Zumbatomic, Zumba Toning, Zumba Gold, Aqua Zumba, Zumba Sentao, Inštruktor Aerobiku 3. triedy a Zumba Jammer.

Zumba inštruktorka Inka Sombaty
   
Lucka Tvrdoňová:  Lucka , inštruktorka zo susedných Čiech, nám toho napísala trošku viac. Kedže je okrem Zumba inštruktorky aj výživový poradca, sú to hodnotné informácie a určite si ich prečítajte celé . Tu je jej tajomstvo super postavy v 3 krokoch Wink:

1. Pravidelná vyvážená strava – velmi důležité je držet se těchto zásad

  • Snídat nejdéle do hodiny od probuzení. Mnou osvědčené snídaně jsou ovesné či pohankové kaše, různé musli s mlékem či jogurtem, teplý čaj, džus atd…
  • Nevynechávat svačinu. V dopolední svačině doporučuji vyšší obsah sacharidů, aby sacharidy tvořily převážnou část v první polovině dne.
  • K obědu místo hotovek, či pytlíkových polévek (jak jsem s hrůzou zjistila, z nedostatku času tak velké množství populace činí) zvolit zdravý lehký oběd bohatý na bílkoviny a k tomu nějaký zeleninový salátek. Klientkám, které sportují doporučuji ze začátku o něco vyšší příjem bílkovin, protože se nám pak lépe tvoří svalová hmota.
  • Opět nevynechat odpolední svačinku. Já si v poslední době moc oblíbila jídla jako plněná rajčata Tvarohovou směsí, salátky s tofu či celozrnné pečivo s nějakým dobrým sýrem, nebo cherry rajčátka s mozzarellou.
  • No a velkým omylem je vynechat večeři, protože si žena myslí, že zhubne.

2. Dostatek pohybu – můj týdenní rituál samozřejmě není návodem pro štíhlost pro všechny ženy, ale miluji pohyb a život bez něj si neumím už ani představit. Jako instruktorka mám 7 lekcí Zumba® fitness týdně (večer). K tomu chodím 2x týdně do fitcentra, kde zároveň učím ženy jak správně cvičit a 1x týdně na TRX (ráno). Ke štíhlé postavě stačí 2x - 3x týdně aktivity v aerobním pásmu + nějaké to posilování.

3. Dostatek spánku – kdo nemá dostatek spánku, bohužel jen velmi obtížně hubne. Proto svým klientkám radím, aby se snažily opravdu naspat co nejvíce, pokud možno 8 hodin. Chápu, že v dnešní době je to velmi obtížné, všude hromada stresu a práce, ale věřím, že pokud si na sebe žena udělá čas a dodržuje tyto 3 kroky, má vyhráno.

Profil inštruktora:
Inštruktor Zumby B 1, B2, Zumbatomic, Zumba Toning, inštruktor Bort De Bras, inštruktor aerobiku I. triedy, dance  aerobiku, step aerobiku a Body formu.

Zumba inštruktorka Lucka Tvrdoňová

A čo ja? Pokračovanie tohto článku nájdete tu. A o mojom príbehu sa dočítate v ebooku zadarmo Wink