Zumba aj na svadbe!

by Lucia Méresová
Návštevy: 8740

{jcomments on}V dobrom aj v zlom, v bohatstve i v chudobe, v zdraví, či v chorobe...ale hlavne so Zumbou na svadbe. Svadba je nepochybne jedna z tých udalostí, ktoré človeku najviac zmenia život. Vzájomný sľub dvoch ľudí, spojenie dvoch bytostí v jednu. Je to deň, na ktorý sa nezabúda. Stretnutie všetkých blízkych osôb, svadobné tradície, svadobná hostina a svadobný tanec. A aký je trend v svadobnom tanci? Tancuje sa Zumba aj na svadbách?

Na túto otázku sme sa spýtali troch čerstvo vydaných Zumba inštruktoriek:

Daniela Čavojec Česneková: Danka, si oficiálna školiteľka Zumba inštruktorov pre Slovensko, Čechy a Slovinsko. Tvoj život sa neustále točí okolo Zumby. Cez pracovné dni máš Zumba hodiny, cez víkendy Zumba školenia a iné Zumba akcie. Dopočuli sme sa, že dátum 02.09.2011 bol jeden z tvojich najkrajších dní v živote – svadobný deň. Tancovali ste Zumbu aj na svadbe?

Áno, tancovali . Náš svadobný tanec sme mali pripravený ako remix na ktorého konci zaznelo Merengue. V rámci zábavy tiež zazneli niektoré latino hity, viac menej spontánne sme sa všetci ocitli na parkete a tancovali presne ako na Zumbe. Po polnoci prišlo ale najväčšie prekvapenie, keď ma DJ zavolal na tanečný parket s tým, že niekto ma vyzval na battle . Kto by to asi mohol byť? Z poza rohu vybehol môj manžel prezlečený za Zumba tanečnicu! Myslím, že battle s prehľadom vyhral . A všetci sme sa úžasne zabavili. :-) 

Myslíš, že sa bude čoraz viac tancovať Zumba aj na svadbách?

Ak majú nevesta alebo ženích Zumbu v obľube, asi na ich svadbe priodzene nebude chýbať. Je to skvelá zábava, kedykoľvek a kdekoľvek. Viem že v zahraničí niektorí Zumba inštruktori chodia robiť „animácie“ na rôzne akcie a svadby a pomáhajú tak rozprúdiť párty.

Nela Portella Kováčová: Neli, tancuješ od 6-tich rokov. Si viacnásobná majsterka v

salse, súčasť tanečnej skupiny Sabrosura a taktiež sa venuješ precvičovaniu Zumby. Tvoj deň D, kedy si zmenila priezvisko bol 9.7.2011. O tom, že svadobná hostina bola plná tanca nepochybujeme, ale zatancovali ste si na svadbe aj Zumbu?

My sme si Zumbu síce nezatancovali, ale mali sme na svadbe úžasných hostí, ktorí nás prekvapili svojimi vystúpeniami - ako Mariachi Sin Fronteras, flamenco speváčku, speváčku z Azucar Cubany, bubeníkov a mnoho mnoho iného, čím sme mali zabezpečený skvelý program pre nás všetkých. Tancovalo sa celú noc, až do rána bieleho. A čo ma veľmi potešilo ako lektorku tanca, že si hostia zatancovali Casino ruedu, salsu i merengue mimo nejakého organizovania :-). 

Jedno z najpopulárnejších Zumba videí na Internete. Roztočíte to takto aj vy na svojej svadbe?

 

Zumba zasiahla tisícky ženských sŕdc. Myslíš si, že sa bude Zumba čoraz viac tancovať aj na svadbách?

Vrelo odporúčam tancovať na svadbách latino tance. Možno by som to nenazvala Zumbou, aby to hostí a krásne dámy v spoločenských róbach neodradilo a nevideli pod tým len latino fitness, ale aby našli chuť tancovať temperamentnú salsu, energické merengue či romantickú bachatu :-). Spojí to ľudí a zapojí do tanca celé rodiny a priateľov prítomných na konkrétnej svadbe. Animátor je na svadbe skvelou inšpiráciou, zábavou a relaxom. Spoločný tanec na čele s nevestou a ženíchom by všetkým určite vyčaroval úsmev na tvári. Verím, že tým, že sa jedná o svadbu, na ktorej je prítomná celá rodina a priatelia, nemajú zábrany. Odhodia ostych, hravo sa zapoja do latino tancov a spoznajú sa ešte bližšie. Veď čo je krajšie ako vidieť šťastných hostí na vlastnej svadbe?

 

Dominika Tuššová Vengerová: Zumba, Zumba pre deti, Zumba vo vode, jednoducho Zumba každý deň. Inštruktorka Zumby Dominika žije so Zumbou. Deň kedy spečatila lásku so svojou polovičkou bol 06.08.2011. Dominika, nevynechali ste zo svadobnej hostiny ani Zumbu? Zatancovala si si ju aj v tvoj veľkolepý deň? :)

Samozrejme, že sme si zatancovali a to niekoľkokrát :-). Na začiatku to bolo veľmi ťažké presvedčiť môjho snúbenca, aby sme zatancovali svadobný Zumba tanec. Vedeli sme však, že chceme niečo originálne, nie iba valčík, ale niečo, prečo si naši svadobní hostia práve našu svadbu zapamätajú. Keďže času bolo málo, cvičili sme po nociach. Veľa sme sa nasmiali, trošku sme sa aj pohašterili, ale výsledok stál za to! Náš svadobný Zumba tanec bol prekvapením až do konca. Nikto nič netušil. Urobili sme si krásny svadobný Zumba remix- tancovali sme viedenský valčík, hip hop, sambu ale i na Pitbulla. Myslím, že to bol jedinečný tanec a som si istá, že sa všetkým páčil. Rozprúdili sme skvelú atmosféru a všetci sme sa vynikajúco zabávali. Okrem toho, náš DJ zistil, že som Zumba inštruktorka, na mojej stránke si našiel Zumba songy a tak sme zumbovali celá svadobná ríša až do rána

Myslíš, že sa Zumba bude stále viac a viac tancovať aj na svadbách?

K svadbe neodmysliteľne patrí tanec a dobrá zábava a práve to skrýva v sebe i Zumba. Zumba na svadbách je zaručene dobrá zábava a ľudia si určite zatancujú až do rána..

 

Ďakujeme za rozhovor a pripájame svadobný vinš ;-)
Na cestách života kráčajte spolu, či vedú do kopca alebo dolu, o seba opretí v každučký čas, v láske a svornosti až zbledne vlas.