Sexi zadok so Zumbou a Teleránom 1.časť

Pozerali ste pondelkové Teleráno? Ak áno, určite ste nás tam videli cvičiť Zumbu spojenú s posilňovacími cvikmi na krásny a pevný zadok. Ak ste si televízor nestihli zapnúť, nevadí. Všetko si zrekapitulujeme ešte raz Wink.

Najskôr si vysvetlíme správnu techniku jednotlivých posilňovacích cvikov, ktoré v našich choreografiách budeme cvičiť, aby ste všetky cviky robili správne a tým aj efektívne. V závere článku nájdete videá s choreografiou. 

1. Cvik: „Drepy“

Nohy sú rozkročené, nie na šírku ramien, ale ešte širšie od seba. Nemáme ich vystreté, ale neustále sú mierne pokrčené. Idem do podrepu, pričom chrbát mám neustále vystretý, ruky pred sebou. Dole do drepu idem až dovtedy, kým stehná nemám rovnobežne so zemou. Vo fáze, keď idem dole do podrepu sa nadýchnem, hore vydýchnem.

 

Pozor na: chodidlá, aby boli dostatočne od seba, chrbát držíme vystretý, nohy nedopíname!

2. Cvik: „Výpady“

Nohy mám iba mierne od seba, nedosahujú ani šírku ramien. Nohou vykročím čo najďalej,

koleno nekladiem na zem. Pri vykročení sa nadýchnem, pri vrátení späť vydýchnem.

Pozor na: vystretý chrbát, šírku vzdialenosti chodidiel a na uhol v kolene, ktorý by mal dosahovať cca 90 stupňov! 

Máte to? Skúsili ste si všetky cviky pred zrkadlom a už aj začínate cítiť sedacie svaly? Gratulujeme, teraz už zvládnete aj celú choreografiu Zumby spojenú s týmito posilňovacími cvikm Smile.

Zumba s posilnovacimi cvikmi na sexi zadok  (VIDEO): Od La Factorie s názvom Dale. Je to energický salsaton (spojenie salsy a reggaetonu).


Tieto choreografie si zacvičte aspoň 3x do týždňa a sexi zadok bude na ceste Cool A nezabudnite nás pozerať v Teleráne, každý pondelok a piatok na Markíze!


Fotospomienka na pondelňajšieTeleráno 17.9.2012 :-) 

Pozrite si 2.časť Krásne lýtka so Zumbou