Pevné prsia so Zumbou a Teleránom 4. časť

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy a prsia korunou ženkosti. Či ich už máte väčšie, alebo menšie, najkrajšie sú, ak sú pevné. Ako na to, sme si názorne ukázali v piatkovom Teleráne. Ale kedže opakovanie je matkou múdrosti, poďme si to ešte raz všetko zhrnúť.

Správny postoj

Ani tie najlepšie tvarované prsia nevyniknú, ak sa budete hrbiť. Váš postoj by mal byť vždy vzpriamený, s ramenami dolu. Myslite na to nielen vtedy, keď ste na verejnosti, ale aj keď ste doma za počítačom, aby vaša chrbtica netrpela.

Nezabúdajte na podprsenku

Mať vhodnú podprsenku sa oplatí nielen cez deň, ale aj počas cvičenia. Kvalitná športová podprsenka vás síce bude stáť niekoľko eur, ale je to dobrá investícia. Prsia potrebujú pri rýchlejších pohyboch oporu. Športové podprsenky minimalizujú pohyb prsníkov a zabraňujú ich bolesti pri športe. Ak by ste ju pri športe nepoužívali, môže dôjsť k narušeniu väzov, ktoré pevne držia Vaše prsia. Ak by došlo k narušeniu, prsia budú ovisnuté a bez pevného tvaru. Myslite na to, že rovnako dôležité ako je mať pri športe kvalitnú obuv, patrí to aj pri podprsenkách.

Cvičením sa nám prsia zväčšia

Toto je bohužiaľ iba mýtus. Aj keby ste cvičili rôzne cviky na prsia poctivo každý deň, prsia sa vám nezväčšia. Veď ak by to bolo také jednoduché, neexistovali by ženy s komplexmi zo svojich pŕs. Prsia sa totiž skladajú z tuku a prsných žliaz a tie žiadnym cvičením a naberaním svalov nezväčšíte.

Prečo mám teda cvičiť?

Predsa aby ste si prsia spevnili. Uznajte sami, ovisnuté prsia príťažlivé nie sú. A pevné svalstvo pôsobí na prsia ako podkožný push up efekt  Pravidelné posilňovanie prsných svalov by ste taktiež nemali podceňovať v prípade, že držíte diétu. Ak vaša váha klesne, pravdepodobne sa vám zmenšia aj prsia. Je dôležité, aby ste mali prsné svalstvo v dobrej kondícii, aby tak zabránilo ovisnutému a unavenému efektu vyťahaných pŕs.

Nestačí piť pivo?

Možno ste už počuli o tom, že ak budete piť čierne pivo, narastú vám prsia. Žiaľ, aj toto je len mýtus, aj keď trošku pravdy v tom bude. Pravda je taká: ak budete piť veľa piva, narastie vám brucho a s ním aj prsia. Ale kto by chcel mať väčšie prsia za cenu pivného bruška? Smile

Cviky na pevné prsia: 

Väčšina cvikov je vám určite známa. My sme sa však rozhodli si ich aj popísať, aby ste ich cvičili naozaj správne. Skvelým športom na pevné prsia je plávania a to najmä plávanie v štýle“ prsia“. Takže ak sa vám na pevné prsia nechce cvičiť, začnite navštevovať pravidelne plaváreň Smile.

1. Cvik - ženské kliky: Ani vy ste nikdy kliky nemali v obľube? Nie ste sami. Ženské kliky však nie sú také náročné ako mužské a naozaj sa ich oplatí robiť. Posilňujete nielen prsné svaly, ale aj ramená a triceps. Ľahneme si na zem, pokrčíme  kolená, dlane máme opreté o zem v úrovni pŕs, o čosi širšie ako ramená. Pri vytláčaní hore sa nadýchneme, pri spúšťaní k zemi vydýchneme. Snažíme sa kliky robiť kontrolovane, pomaly a správne dýchať.

posilnovacie cviky na pevne prsia kliky

2. Cvik - tlačenie dlaní: Tento cvik patrí medzi najznámejšie cviky na prsia. Je jednoduchý na

prevedenie a preto ho zvládne naozaj každý. Ide o tlačenie dlaní oproti sebe. Pár sekúnd tlačím a uvoľním. Daný cvik je možné robiť aj stláčaním lopty.

posilnovacie cviky na pevne prsia tlacenie dlani

3. Cvik - posilňovanie s činkami: Ak cvičím v pohodlí domova a činky nemám k dispozícii, pokojne ich môžem nahradiť fľaškami s vodou. Tento cvik môžem robiť buď ležaním na chrbte, na fit lopte, alebo v stoji. Ruky s fľašami upažíme, s výdychom spojíme, s nádychom znovu upažíme. Opakujeme 10-15 krát.

posilnovacie cviky na pevne prsia s cinkami

4. Cvik - odtláčanie: Na tento cvik budeme potrebovať stenu, ku ktorej sa postavíme asi vo vzdialenosti 1 meter. Dlaňami sa oprieme o stenu, pokrčíme lakte a nakloníme sa dopredu. Tlakom proti stene ich narovnáme.

posilnovacie cviky na pevne prsia - odtlacanie

Všetky cviky môžete cvičiť v pohodlí domova. A ak by ste si k nim chceli aj zatancovať, pripravili sme pre vás špeciálnu Zumba choreografiu s posilňovacími cvikmi na prsia. Predsalen posilňovanie za sprievodu skvelej hudby a tanečných krokov ide o čosi lahšie ;-) pripravte si činky, alebo fľašky s vodou a ideme na to: 


A opäť nemôžeme zabudnúť na foto spomienku Smile: