Pekné stehná s Teleránom (6. časť)

Stehná. Ďalšia problematická časť nášho tela. A pritom existuje toľko športov a cvikov na krásne stehná. Či už je to beh, bicyklovanie, korčuľovanie, plávanie, Zumba, alebo len posilňovacie cviky, ktoré si môžeme zacvičiť aj doma. Stačí si len vybrať a pravidelne vykonávať. V piatkovom Teleráne sme si ukázali niekoľko cvikov na krásne stehná, ktoré si môžete zacvičiť nielen v posilňovni, ale i u vás doma. Nech sa páči, tu ich máme: 

1. Cvik - výpady vzad: pri výpadoch je dôležité aby sme telo mali vždy kolmo k zemi, nepredkláňame a nezakláňame sa. Pri výpade sa nadýchnem, keď idem do východiskovej polohy vydýchnem. Robíme 15 opakovaní na pravú a ľavú nohu v troch sériách.

Cviky na pekne stehná

2. Cvik - výpady do strany: platí to isté čo pri výpadoch vzad. Výpady môžeme nakombinovať

akýmkoľvek spôsobom. Môžeme spojiť aj výpady vzad a vpred s výpadmi do strany. Nezabudnite na správne dýchanie ;-)

Cviky na pekne stehná výpady do strany

3. Cvik - výpady vpred: môžeme robiť klasické výpady vpred, alebo vo výpade kmitáme. Skúste to. Po chvíľke budete poriadne cítiť stehná  Nezabudnite nohy vymeniť a urobiť kmity aj na druhú nohu.

4. Cvik- mŕtvy ťah: stojte na jednej nohe a druhú vystrite za seba. Zdvíhajte ju do takej výšky, kým nebude rovnobežne s dlážkou. Zároveň sa nakloňte dopredu a ramená nechajte voľne visieť nadol k zemi. Kvôli dobrej podpore napnite stehno podpornej nohy a stiahnite brušné svaly. Držte túto polohu 5 sekúnd. Skvelý cvik nielen na zadné stehná, predné stehná, ale aj zadok. Cvik je náročný na udržanie stability. Skúste sa zamerať na jeden bod a pôjde to ľahšie.

Cviky na pekne stehná výpady do strany 3

5. Cvik - zložitejší: Na záver si dáme jeden zložitejší cvik. Dáme sa na kolená a dlaňami sa držíme zeme. Ľavú nohu ťaháme vzad, postavím sa a pravé koleno zdvihnem. Opakujem na obe nohy.

Cviky na pekne stehná 6 časť

Na našej Zumbe máme niekoľko pesničiek zameraných na posilňovanie stehien. Jedna z nich je aj táto vypalovačka od Safri duo http://www.youtube.com/watch?v=35KLBpSpIfg . Ak si z nej niečo pamätáte, môžete si ju zacvičiť aj doma. Ak nie, len si ju pustite a cvičte rôzne výpady, energická hudba vás bude hnať vpred Wink

A viete ešte, ktorý tanec je na stehná poriadny zaberák? Predsa kankán. Skúste si doma zapnúť pesničku s kankánom a uvidíte, že sa nielen dobre zapotíte, ale dáte zabrať aj vašim stehnám. Samozrejme, existuje aj množstvo cvikov na stehná s použitím podložky. Ale to až v jednom z našich ďalších článkov... Wink

Chcete tieto cviky vidieť nielen na obrázkoch, ale aj v reálnom prevedení? Náš kamarát nám opäť poslal zábery z Telerána :-)

FOTOSPOMIENKA:

Zumba v Teleráne krásne stehná