Idem na Zumbu prvýkrát

Čo musím vedieť pred prvou hodinou Zumby:

1. Podstatné je vedieť, že nie je dôležité, či idete rovnakou nohou, alebo rukou ako inštruktorka, najdôležitejšie je aby ste mali RADOSŤ Z POHYBU. Niektorí ľudia si po prvej hodine povedia: „Zumba je super, ale mne to vôbec nešlo, už sa nepôjdem strápňovať“. Títo ľudia robia obrovskú chybu! A preto SA NIKDY NEVZDÁVAJTE PO PRVEJ HODINE! Pesničky a choreografie sa každú hodinu opakujú a pomaly obmieňajú. Ak ste si pripadali na prvej hodine ako nemehlo, na druhej to bude už na 100% lepšie, pretože choreografie budete poznať Wink.

2.ZUMBA NIE JE AEROBIK, inštruktorka nekričí pri každom kroku jeho názov ako je to pri tomto druhu cvičenia. Pri Zumbe inštruktorka používa neverbálnu komunikáciu - ukazuje do akej strany ideme, atď. Takže ak prídete na Zumbu a inštruktorka počas cvičenia nebude nič rozprávať – nečudujte sa. 

3. Na hodinu si nezabudnite PRINIESŤ ŠPORTOVÉ OBLEČENIE A OBUV, jednoducho v čom sa cítite absolútne pohodlne. Nemusíte priamo na hodinu prísť v športovom, môžete sa prezliecť na mieste v šatni. Nezabúdajte taktiež na PITNÝ REŽIM, fľaša s vodou by mala byť súčasťou Vašej výbavy na Zumbu. 

4. Zumba má byť cvičenie, pri ktorom zabudnete, že cvičíte. USMIEVAJTE SA, KRIČTE, TLIESKAJTE, ZABÁVAJTE SA, NECHAJTE SA UNÁŠAŤ HUDBOU! Na Zumbe Vás nikto nekritizuje, pokojne sa uvoľnite a vytancujte si dobrú náladu a postavičku.

5. Zumba hodina trvá 60 MINÚT. Prvá pesnička je špeciálna - na rozcvičenie a zahriatie tela. Zvyšné sú tradičné "zumbácke", kde sa striedajú rôzne štýly tancov a zároveň sa striedajú rýchle a pomalé songy. Posledná pesnička je pomalá na uvoľnenie a ponaťahovanie svalov - strečing. Je veľmi dôležité, aby nás po Zumbe nič nebolelo, nemali sme svalovku, iba úsmev na tvári. Wink

Vyskúšajte si Zumbu v Bratislave a Leviciach - termíny hodín