Cvičenie vo dvojici vás bude baviť

Zdajú sa vám posilňovacie cviky príliš nudné? Nemáte pevnú vôľu cvičiť pravidelne? Máme pre vás skvelé riešenie! Spýtajte sa svojho partnera, kamarátky, alebo kolegu, či by si nezacvičil s vami vo dvojici. Zažijete pri tom kopec zábavy a čo je najlepšie, jeden druhého budete ťahať vpred, pretože ani jeden z vás sa nebude chcieť nechať zahanbiť.

Odborníci dokázali, že ak do fitness centra, alebo na aeróbne cvičenia chodíme vo dvojici, podávame lepšie výkony, ako keď ideme samí. Dokonca aj ochotnejšie siahame na dno svojich možností a každý sa snaží podať čo najlepší výkon Wink.

Cvicenie vo dvojici ilustracna fotka

V jednom z našich účinkovaní v Teleráne sme sa venovali práve tejto tématike. Aby ste si

niektoré cviky mohli zacvičiť doma, máme pre vás malú rekapituláciu:

1. Cvik : drepy

Chytíme sa za ruky. Jeden drží pevne ruky, druhý urobí  pomaly s nádychom drep a s výdychom sa vráti do pôvodnej pozícii. Náš partner nás pri tom pridŕža. Posilňujeme zadok a stehenné svaly. Vymeníme sa. Opakujeme 10 krát po 3 série.

Cvicenie v páre drepy

2. Cvik: výpady

Chytíme sa s partnerom za ruky. Jeho noha urobí výpad vpred, naša noha presne oproti výpad vzad. Udržujeme očný kontakt, aby sme udržali rovnováhu. Vymeníme nohy. Opäť cvik na stehná a zadok.

Cvicenie v páre výpady

3. Cvik: zahadzovanie nohy

Tento cvik vám posilní dolnú časť priameho brušného svalu. Ľahneme si na mäkkú podložku, rukami sa chytíme partnerových lýtok. Spojené nohy spevnite a zdvihnite do pravého uhla hore k partnerovi. Požiadajte ho, nech ich „odhodí“ smerom k zemi. Vyviňte protitlak a zadržte ich, aby zastali tesne nad parketami. Opakujte 3 série 15-krát.

4. Cvik: doska s vymieňaním rúk:

Precvičíte pri ňom v prvom rade brucho, ale aj chrbát, ruky a sčasti nohy. Snažte sa držať telo rovné a v jeden osi (od hlavy až po päty), brucho držte stiahnuté a celé telo spevnené. Ruky kladieme striedavo na jedno plece a na druhé.

Cvicenie v páre doska s vymieňaním rúk

5. Cvik: ponaťahovanie sa:  Sadnite si oproti sebe na mäkkú podložku, chodidlá oprite o partnerove nohy, uchopte sa za ruky a s výdychom ho potiahnite do hlbokého predklonu k sebe. S nádychom sa vráťte späť. Vystriedajte sa. Takto urobený strečing vám pred cvičením aj po ňom dôkladne ponaťahuje vnútorné stehná, driek a svaly na chrbte.

Veríme, že pri týchto cvikoch si nielen skvelo vyformujete postavu, ale sa aj zabavíte Cool

FOTOSPOMIENKA

Zumba v Teleráne vo dvojici