Pavol - so Zumbou opäť mladý

by Lucia Méresová

Keď sme boli na Reebok Wellness maratóne v Prahe, v dave medzi stovkami cvičiacich ľudí, nám hneď udrel do očí jeden človek. Človek s obrovskou vášňou a nadšením pre Zumbu, ktorá sa nedala prehliadnuť. A práve preto sme sa rozhodli ho osloviť a trošku vyspovedať Smile.

1. Pavel, na začiatok nám povedz o sebe niečo viac. Odkiaľ pochádzaš, koľko máš rokov?
Niečo o sebe? Pochádzam z Lipán okr. Sabinov,pracujem v ČR ako zámočník. Čo sa týka veku, v októbri mi bude 58 rokov Smile.

2. Ako si sa dostal k Zumbe? Ako dlho a ako často chodíš na Zumbu? 

Zumbu som začal navštevovať behom prázdnin v roku 2011 na podnet susedovej slečny, ktorá ma naviedla k tomu aby som šiel s ňou na Zumbu. Na moje prekvapenie mi to šlo a veľmi sa mi to zaľúbilo. Bolo to tým že hudba mi sadla a moje pohyb sa neskoršie zdokonalili. Zumba hodiny navštevujem  3-krát týždenne to je pesne 3,5 hod. za týždeň Smile.

Že je Pavel absolútny Zumba maniak zbadáte už pri prvom pohľade na jeho profil  na Facebooku Smile.3. Venoval si sa aj pred tým nejakému športu, prípadne tancu?
Čo sa týka športu, venoval som sa gymnastike až do vojenčiny. Tanečné kroky

ma učila mamička, takže som v tanci amatér Smile.

4. Spozoroval si nejaké zmeny na svojom tele od kedy chodíš na Zumbu? Máš viac energie?
Zmeny? Povedal by som, že moje pohybové vlastnosti sa zlepšili. To vďaka tomu, že choreografie mi umožňujú sa rozvíjať. Na tom má zásluhu aj náš inštruktor- Martin Hybš, ktorému chcem za to poďakovať Smile.

5. Prezraď nám, odkiaľ berieš toľko energie na cvičenie?
Energia sa čerpá od toho, kto hodiny predvádza a hlavne od okolia cvičiacich, ktorí majú zápal pre cvičenie a nedajú sa odradiť, že ja to nedokážem. Všetko sa dá, len treba chcieť. A to, že som v milej spoločnosti ľudí, ktorí chcú to čo ja Smile.

Pavel "strčí do vačku" nejednu Zumba babu. Neveríte? Tu je dôkaz Smile

6. Spoznal si vďaka Zumbe nových priateľov, zmenila Ti Zumba v niečom život?

Priateľov to áno. Ani som netušil, že keď sa objaví na Zumbe muž, normálne ho zoberú medzi seba. Zo začiatku pozerajú, ale keď sa predvedie, zmenia podľa mňa názor. A či mi zmenila Zumba život? Áno, je to pre mňa pohoda, uvoľnenie a hlavne spoločnosť, kde sa nedá nudiť Smile.

7. Nerozmýšľal si o tom, urobiť si kurz inštruktora Zumby?
Čo sa týka inštruktora, to nie. Ja na Zumbu chodím preto, aby som sa odreagoval od namáhavej práci a hlavne sa tam uvoľním Smile.

8. Aká bola Tvoja najdlhšia hodina Zumby? (myslíme tým nejaký maratón)

Maratón? Tak to bolo v Prahe, keď tam bol minulý rok zakladateľ Zumby Beto Perez . A tento rok na hviezde Gine Grant, kde som spoznal Lucku Smile.

 


S Pavlom na Reebok Wellness marathone v Prahe Smile.

9. Čo sa Ti na Zumbe najviac páči?
V prvom prípade je to hudba a pohyb, to je základ. Zumba to je pre mňa aj inšpirácia aby som bol fit Smile.

10. Na záver, povedz nám najzaujímavejšiu príhodu, ktorá sa Ti so Zumbou stala.
Príhoda zo Zumby? Je ich viac, ale nedá sa mi z pamäti vymazať jedna charitativna Zumba akcia pre postihnutých občanov. Fakt, že aspoň touto formou im môžeme prispieť a uľahčiť im, aby sa mali lepšie (boli aj slzičky)Wink.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa síl a energie do ďalších Zumba hodín Smile.